Używane części oryginalne czy zamienniki?

W poszukiwaniu idealnych części używanych do naszego auta, możemy zapętlić się w próbie szukania oszczędności. Dzięki urozmaiconemu wyborowi w internecie, znaleźć tam możemy nieograniczoną liczbę części w wyjątkowo przystępnej cenie. Wybierać można nie tylko spośród części oryginalnych, ale i zamienników? Którą opcję wybrać najkorzystniej?

Kiedy inwestować w części używane?

Choć trafić można różnie, najlepiej myśleć o częściach używanych, jeśli nowa część jest bardzo droga. Tak jest w przypadku, gdy na rynku nie występują podobne zamienniki, najczęściej części dotykają automatycznych skrzyń biegów.

Bezpieczniej kupić nowe – kiedy?

W przypadku zapewnienia jak największego bezpieczeństwa, bezwzględnie należy kupować części nowe. Szczególnie ważne jest to wówczas, gdy mowa o takich częściach jak podzespoły: sterowniki poduszek powietrznych, napinacze pasów bezpieczeństwa, a także ważne elementy układu hamulcowego.

W razie jakiejkolwiek awarii jedynie nowe, oryginalne części zapewnią ten pożądany komfort bezpieczeństwa. Do tego na nowe części obowiązuje również gwarancja. Nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się przydatna.

Zamienniki a oryginały

Zdecydowaną przewagę oryginałów nad zamiennikami warto uwzględnić w przypadku takich elementów jak części blacharskie. Te mają być maksymalnie perfekcyjnie dopasowane i nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach technicznych.

Oryginalne powinno być także oświetlenie. Zamienniki nigdy nie dorównają fabrycznym reflektorom, dlatego i na tych częściach nie warto za mocno oszczędzać.

Co jeszcze powinno być oryginalne? Na pewno takie elementy jak jak rozrusznik, alternator i skrzynia biegów.

Jakkolwiek zamienniki z reguły cechują się dość dobrą jakością, czasem warto dobrze przemyśleć zakup. Części używane, ale oryginalne nie różnią się często zbyt wielką ceną, dlatego w razie wątpliwości i niewielkiej różnicy, zawsze warto stawiać na oryginalne części.

Tak jest również w przypadku, gdy poszukujemy części do kilkunastoletniego, dość wysłużonego auta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ