Auta terenowe – co zrobić, by mogły więcej?

Osoby, którym wydaje się, że auta terenowe to maszyny idealne i nie trzeba w nich nic poprawiać są w wielkim błędzie. Nie tylko wielu właścicieli aut decyduje się na modyfikowanie swoich aut terenowych, ale także powstaje coraz więcej firm oferujących tego typu usługi. Co można poprawić? Zobaczmy.

Auta terenowe to już nie samochody wybierane przez garstkę pasjonatów szeroko pojętego off-roadu, ale również służby mundurowe. Decydują się na nie także przedstawiciele firm, które prowadzą swoją działalność w trudnym terenie, a także coraz częściej osoby, które szukają wygodnego auta rodzinnego. – Często przekonuje je stosunek jakości do ceny, który wypada niezwykle korzystnie w przypadku niektórych aut tego typu. Wszyscy pamiętamy pojawienie się na rynku Dacii Duster i to, jak szybko zyskała popularność również jako auto rodzinne. – mówi doradca z serwisu overlimit.com.

Dla wspomnianej grupy służb mundurowych i ratunkowych oraz firm, które pracują w wymagającym terenie auto terenowe jest podstawą funkcjonowania i pełnienia obowiązków. Dlatego też zarówno ta grupa, jak i pasjonatów jazdy po bezdrożach decyduje się na modyfikacje aut terenowych.

Auto terenowe po modyfikacjach, czyli co można zmienić?

Coraz popularniejsze są modyfikacje, jakie wprowadza się do aut terenowych, poprawiając tym samym ich możliwości terenowe. – Wszelkie zmiany mają na celu przede wszystkim dopasowanie auta idealnie do potrzeb właściciela. Dlatego też oferujemy aż trzy pakiety tego typu zmian – wszystko po to, by kierowca wybrał rozwiązania odpowiadające mu. W pierwszym, najbardziej podstawowym pakiecie zwiększamy prześwit o 60 mm, montujemy elementy przywracające geometrię zawieszenia oraz specjalistyczne opony terenowe. W pakiecie najbardziej rozbudowanym, poza tymi pozycjami, znajdują się również różnego typu osłony, wyciągarka o dużej mocy, a także wyprowadzony dolot powietrza do silnika czy też zabezpieczenie układu napędowego przed wodą.

Auto terenowe to inwestycja, która jednak się opłaca. Za rozsądne pieniądze możemy przecież otrzymać auto, które z łatwością można dopasować do swoich potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ