szampon samochodowy

Preparaty czyszczące różnią się od siebie składem, formułą, sposobem użytkowania oraz wydajnością i efektywnością. Trzeba też pamiętać, że do różnych rodzajów zanieczyszczeń sprawdzają się różne produkty. Jaki będzie najlepszy dla Twojego auta?

Właściciele samochodów szukając najlepszych preparatów czyszczących, najczęściej wahają się między szamponem a pianą aktywną. Te dwa preparaty pozwalają na szybkie usunięcie zabrudzeń z karoserii. Jednak czym się różnią od siebie?

Środki do zadań specjalnych

Dobór odpowiedniego środka myjącego ma znaczenie, jeśli chcemy uniknąć powstawania smug i zależy nam na dokładnym umyciu samochodu. Producenci preparatów czyszczących, co chwilę wprowadzają na rynek nowe produkty, które różnią się od siebie składem oraz zasadami użytkowania. Umycie pojazdu samą wodą już dawno przestało nam wystarczać. Dziś szukamy środków, które usuną trudne zabrudzenia oraz jednocześnie będą pielęgnować czyszczoną powierzchnię.

Warto podkreślić, że zarówno szampon, jak i piana aktywna mogą być wzbogacone o składniki dodatkowo pielęgnujące oraz konserwujące myte powierzchnie. Ciekawą opcję stanowi szampon z woskiem, który od razu pozwala nam uzyskać piękny połysk lakieru oraz zabezpiecza jego powierzchnię przed zarysowaniami. Zawarte w szamponie składniki pozwalają uchronić przed osiadaniem kurzu oraz sprawiają, że woda ocieka bez pozostawienia smug i nieestetycznych zacieków.

Dodatek wosku znajdziemy też w pianie aktywnej. Dodaje się do niej również jony miedzi lub srebra, które zwiększają efektywność czyszczenia. Uodparnia ona lakier na uszkodzenia mechaniczne.

Szampon czy piana aktywna?

Szampon to produkt, który wymaga od nas właściwego rozcieńczenia, ponieważ występuje w postaci płynnej lub skoncentrowanej. Należy przestrzegać, zatem zaleceń producenta, co do proporcji preparatu i wody, aby wniknął on w zabrudzenia i jak najlepiej je usunął. Przed myciem pojazdu najlepiej opłukać go wodą, aby usunąć drobne kamyki i piasek, które mogłyby zarysować mytą powierzchnię.

Aktywna piana to produkt, który możemy wykorzystać razem z myjkami ciśnieniowymi lub pianownicami, dzięki czemu wstępnie pozbędziemy się ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Dziś możemy wybrać pianę do czyszczenia konkretnych elementów oraz do mycia wstępnego. To środek, który pozwoli nam zadbać również o kostkę brukową czy elewację budynku. Wystarczy opryskać nią samochód i po kilku chwilach spłukać i zabrać się do mycia właściwego.

Podsumowując, jeśli samochód wymaga jedynie odświeżenia i nie jest bardzo zabrudzony, do jego umycia wystarczy nam piana aktywna. To produkt wykorzystywany również w myciu wstępnym, gdy zależy nam na usunięciu kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni karoserii. Przy regularnym myciu samochodu na dwa wiadra lepiej wykorzystać szampon samochodowy.

Gdzie można zakupić szampon oraz pianę aktywną?

Oba środki dostępne są w sklepach motoryzacyjnych oraz przede wszystkim punktach handlowych zorientowanych na sprzedaż kosmetyków samochodowych. Przykładowym sklepem internetowym oferującym profesjonalne szampony samochodowe oraz piany aktywne jest sklep https://cargeek.pl istniejący na rynku od 2019 roku. Poza omawianymi środki CarGeek w swojej ofercie posiada znacznie więcej środków przeznaczonych do auto detailingu, m.in woski, wiadra, pędzelki detailingowe czy też pasty i pady polerskie. Z pewnością każdy zwolennik ręcznego mycia samochodu znajdzie w nim coś dla siebie.

[Głosów:11    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ