Samochód dostawczy to prawa ręka przedsiębiorcy

0
5291

Sukces każdego biznesu jest wypadkową kilku czynników, które po połączeniu dają odpowiedni efekt. Po pierwsze, jest to z pewnością odpowiedni pomysł na to, co można dać ludziom, aby chcieli nam za to zapłacić. Po drugie miejsce, w którym ten biznes się otwiera. Po trzecie wiedza i umiejętności, a po czwarte odpowiednie narzędzia. No właśnie, narzędzia.

Jak głosi stare porzekadło – „z pustego i Salomon nie naleje”. Aby wykonać pracę sprawnie, z odpowiednią jakością i w rozsądnym czasie potrzeba nie tylko wiedzy, ale również odpowiedniego sprzętu. Wyobraźmy sobie informatyka bez komputera, albo specjalisty od wykończeniówki bez wiertarki albo taśmy mierniczej. Nie byliby w stanie wykonać odpowiednio swojej pracy, o ile w ogóle mogliby ją wykonać. I choć w zależności od profesji narzędzi istnieje cała masa, to niezaprzeczalnie istotną rolę odgrywają te które służą transportowi. Bo bez względu na to czy jesteś lekarzem, muzykiem studyjnym, budowlańcem czy sprzedawcą to środek transportu też jest narzędziem pracy. Szczególnym uznaniem wśród różnorakich przedsiębiorstw cieszą się tzw. „dostawczaki”. Są to samochody o różnych typach nadwozia, których masa nie przekracza 3,5t.

Typy nadwozi i rodzaje zabudów sprawdzisz na przykładzie samochodu dostawczego Fiat Ducato

Zastosowań dla tych samochodów jest cała masa. Za pomocą takich aut przewozi się m.in. codzienne dostawy do sklepów, rozwozi się paczki w firmach kurierskich, albo przerabia się je na mobilne warsztaty, gdzie na specjalnych półkach znajdujących się „na pace” przechowuje się narzędzia i elementy do montażu. Dostawczaki są bardzo elastyczną platformą. Wśród aut tego typu, stosowanych w polskich przedsiębiorstwach wyróżnia się kilka ulubionych przez firmy modeli.

Jednym z nich jest Fiat Ducato. To stosunkowo tani, bardzo solidny i zarazem wdzięczny samochód z odpowiednim wyposażeniem, cieszący się uznaniem wśród przedsiębiorców. Jeżdżąc nim można mieć pewność, że posługujemy się sprawdzonym i niezawodnym narzędziem do transportu. Producenci samochodów mają dzisiaj bardzo bogatą ofertę dla małych i średnich firm. Można zakupić nawet całą flotę samochodów na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowania w tym w leasingu. Oczywiście nie każdego stać na zakup nowego auta. Dlatego też dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, czy pracujących na samozatrudnieniu jest zakup auta używanego.

Na znanych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych można znaleźć używane Fiaty Ducato na sprzedaż. Często są to co prawda samochody poflotowe, jednak ich zasadniczym plusem jest to, że były serwisowane w autoryzowanch warsztatach i mają pewną historię serwisową. Wybierając taki samochód warto jednak wykonać kilka podstawowych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju, filtrów oraz sprawdzenie stanu tarcz i klocków hamulcowych. Bus jest co prawda narzędziem do pracy, jednak należy pamiętać również o własnym komforcie i bezpieczeństwie. Początkowy serwis auta uchroni nas również od nieoczekiwanych awarii i nieplanowanych kosztów, a tego na pewno nie chciałby doświadczyć żaden przedsiębiorca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ