Posiadanie prawa jazdy jest obecnie dużo bardziej popularne wśród ludzi niż to było jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim ze względu na większy dostęp do samochodów. Obecnie, używany samochód można kupić za kilkaset złotych. Oczywiście jego stan może pozostawiać wiele do życzenia, jednak jest możliwe kupno samochodu za mniej niż tysiąc złotych. Jakie warunki należy spełnić, aby móc podejść do egzaminu na prawo jazdy?

Aby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy, należy osiągnąć odpowiedni wiek. Nie ma górnej granicy jeżeli chodzi o możliwość podejścia do egzaminu, co znaczy, że nie można być „za starym” na prawo jazdy. Można być natomiast za młodym. Mówiąc o prawie jazdy kat. B, aby móc rozpocząć kurs należy być maksymalnie 3 miesiące przed 18 rokiem życia. Wtedy można rozpocząć kurs, jednak do egzaminu może przystąpić dopiero po 18 roku życia.

Przed rozpoczęciem kursu, niezbędna są badania kierowców. Tego typu badanie lekarskie ma na celu zweryfikowanie, czy dany kandydat może zostać dopuszczony do kursu. Przede wszystkim sprawdzany jest stan fizyczny kandydata, ale również jego zdrowie psychiczne. O ile poważny uszczerbek fizyczny nie dyskwalifikuje danej osoby do uczestnictwa w kursie, o tyle problemy psychiczne już jak najbardziej.

Można zadać pytanie, gdzie przystąpić do badań lekarskich na kierowcę. Wiele szkół jazdy samych organizuje tego typu spotkania z lekarzami, wtedy orzeczenie można uzyskać w siedzibie szkoły. Szukając jednak innych placówek warto skorzystać z internetu. Nie szukając długo, można natknąć się na firmę https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/ gdzie można w pełni profesjonalnej przychodni poddać się badaniom koniecznym do uzyskania pozytywnego orzeczenia lekarskiego.

Chcąc rozpocząć przygodę z samochodami trzeba przede wszystkim ukończyć kurs jazdy. Należy pamiętać, że aby zostać dopuszczonym do kursu, należy przejść badania lekarskie, które potwierdzą zdolność kandydata do jazdy. W przypadku badań, większe znaczenie ma zdrowie psychiczne kandydata, gdyż pewne zaburzenia mogą go zdyskwalifikować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ