Bezpieczeństwo i pewność. Nowe modele Subaru już w sprzedaży

W sprzedaży dostępne są już modele Subaru, które stanowią uzupełnienie popularnych wersji z poprzednich lat. Twórcy zadbali zarówno o elektronikę, jak i nowoczesny design, zapewniając większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Czym mogą się pochwalić nowi bracia Subaru?

Nowy Outback – czy może zadziwić jeszcze bardziej?

Lekkiemu liftingowi uległ popularny model Outback. Zmiany tylko z pozoru są niewielkie: z wyglądu nowe Subaru przypomina teraz nowoczesne, terenowe auto. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje Outback: 2.0D Eye Sight oraz 2,5i Eye Sight. Pierwszy z nich posiada czterocylindrowy silnik Diesela, drugi natomiast może pochwalić się czterocylindrowym benzynowym silnikiem DOHC 16V. Wewnątrz zainstalowano panele dotykowe ułatwiające nawigację pojazdu. Dla większego komfortu jazdy zmodyfikowano podwozie oraz wydłużono tył auta, dzięki czemu nowy Outback wydaje się bardziej przestronny. Dla wielbicieli przestrzeni twórcy powiększyli okno dachowe, które daje teraz znacznie więcej światła. Nie zapomniano również o zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy. Outback z tego roku może pochwalić się reflektorami LED z automatycznym poziomowaniem. Godne uwagi są również nowoczesne kamery Eye Sight asystujące kierowcy podczas jazdy oraz zapobiegające wypadkom. AWD z aktywnym rozdziałem momentu napędowego inteligentnie reaguje na sytuację na drodze, dostosowując napęd między obiema osiami. Poza tym to wciąż ta sama, doskonała jakość prowadzenia.

Drapieżne Subaru Forester

Twórcy Subaru nie zapomnieli o swoim ulubionym modelu Forester. Warto zwrócić uwagę na drobne zmiany stylistyczne, które sprawiają, że nowy Forester może pochwalić się jeszcze bardziej drapieżną linią. Dostępne w sprzedaży wersje 2.0D, 2.0XT oraz 2.0i oferują inny kształt zderzaka czy świateł. Nowe felgi aluminiowe i kolory lakieru to z kolei smaczki, którymi architekci auta starają się przyciągnąć nowych klientów. Podobnie jak w modelu Outback, zmianie uległa elektronika, reprezentowana przez nowoczesne ekrany dotykowe. Auto nawiguje się jeszcze łatwiej niż dotychczas. Docenić powinni to nie tylko wielbiciele nowinek technologicznych, ale również kierowcy ceniący sobie wygodę podczas jazdy. Rozwiązanie oferujące innowacyjne kamery Eye Sight również znalazły w tym modelu dla siebie miejsce. I dzięki temu Forester wart jest uwagi, ponieważ twórcy postawili przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Lampy LED reagują na każdą zmianę na drodze, a kamery informują o zagrożeniu oraz pozwalają na podjęcie szybszej reakcji w razie ewentualnej kolizji. Umocnieniu uległo również zawieszenie – praktycznie każdy element został przez inżynierów wymieniony na część o trwałej konstrukcji. Dzięki temu nowe Subaru Forester prowadzi się znacznie łatwiej niż modele z poprzednich lat, dając przy tym więcej pewności i przyjemności z jazdy.

A w przyszłości: nowe XV Concept oraz WRX STI w wersji hatchback

Subaru nie poprzestaje jednak na tym. Na horyzoncie szykują się ciekawe zmiany równie popularnych modeli tego japońskiego giganta. Do powrotu szykują się plany z roku 2008, kiedy to pojawił się pomysł na Subaru WRX STI w wersji hatchback. Obecnie projekt ten staje się coraz bardziej realny, ponieważ konkurencyjne marki nie zwalniają tempa i wypuszczają na rynek coraz nowsze wersje tego wdzięcznego kształtu. Są to dopiero plany, można mieć jednak nadzieję, że za kilka lat na rynku zawita nowa Impreza, z jeszcze bardziej sportowym wyglądem. Nieco bliżej są  plany związane z nowym Subaru XV, które jako odświeżona wersja crossovera będzie stanowił sporą konkurencję na rynku. W tym roku zaprezentowano nową generację XV Concept. Można powiedzieć, że jest ona potwierdzeniem japońskiego wyobrażenia o samochodach: nowy XV powstał na bazie Imprezy, ale jest bardziej masywny, nowoczesny, dynamiczny, otwarty na ostre, geometryczne kształty. Według prognoz, auto powinno trafić do sprzedaży w ciągu dwóch lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ