Buty i diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Nie inaczej wygląda sytuacja, gdy wybieramy obuwie funkcjonalne, dedykowane do konkretnej aktywności. Wielkimi krokami zbliża się sezon motocyklowy, warto więc pomyśleć o zakupie nowego sprzętu na nadchodzące miesiące.

Buty motocyklowe damskie – jak wybrać?

Decydując się na zakup butów motocyklowych trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów. Przede wszystkim jest to rozmiar obuwia oraz jego funkcjonalność. Buty motocyklowe pełnią w czasie jazdy dwie najważniejsze funkcję. Pierwszą z nich jest funkcja ochronna – mają za zadanie uchronić motocyklistę przed urazem w wyniku upadku lub kolizji z przeszkodą. Druga, równie ważna funkcja to umożliwienie łatwej obsługi pojazdu w czasie jego prowadzenia. W większości motocykli nogą obsługuje się hamulce oraz skrzynię biegów.

Buty motocyklowe mogą różnić się nieco rozmiarem od butów, które nosimy na co dzień. Dlatego warto przymierzyć obuwie przed zakupem, lub kupić je w takim sklepie, który umożliwi odsyłkę i wymianę na inny model lub inny rozmiar. Wybierając konkretny model obuwia trzeba również sprawdzić, czy nie będą nas obcierać i uwierać w czasie chodzenia.

Rodzaje damskich butów motocyklowych

Buty damskie do jazdy na motocyklu można podzielić na kilka rodzajów. Dostępne są buty motocyklowe ogólnego przeznaczenia, stworzone z myślą o miłośniczkach motocykli turystycznych. Dla miłośniczek chopperów zostały stworzone buty motocyklowe ze skóry, nierzadko ozdobionej dodatkowo ćwiekami i innymi ozdobami. Jeszcze inaczej wyglądają buty przeznaczone do motocykli wyścigowych. Buty pasujące do ścigaczy mogą być zarówno skórzane, jak i materiałowe. Tkanina na buty motocyklowe do ścigaczy jest niewiarygodnie wytrzymała.

Jeszcze inaczej wyglądają buty crossowe. Tego typu obuwie charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Często buty crossowe są bardzo kolorowe.

Czy dobre buty motocyklowe damskie muszą kosztować majątek?

Odpowiedź brzmi – nie. Nie zawsze jest tak, że najdroższe buty będą najlepsze. Wybierając konkretny produkt należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zastosowanych materiałów oraz na zastosowane w obuwiach systemy, które czynią je wygodnymi i przyjaznymi użytkownikowi. Kupując buty na motocykl z myślą o dłuższych wojażach, należy wybrać taki model, który został wyposażony w oddychającą membranę. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednią wentylację nawet podczas całodziennej podróży w bardzo wysokich temperaturach i podczas słonecznej pogody.

Z drugiej strony, jeśli planujemy jeździć na motocyklu nawet w dni, kiedy może padać deszcz, warto wybrać obuwie wyposażone w podeszwę antypoślizgową. Takie rozwiązanie pozwoli na pewne operowanie skrzynią biegów w czasie jazdy oraz obsługiwanie hamulca.

Ważnym elementem każdego buta motocyklowego jest też element odblaskowy. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy jeździć motocyklem po zmroku po drogach publicznych. Odblaski poprawiają widoczność motocyklisty na drodze.

Damskie buty motocyklowe dostępne są zazwyczaj w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu każda kobieta może dopasować kolor butów do koloru kombinezonu i motocykla.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ