Auto dostawcze do firmy to często spory koszt, biorąc pod uwagę nowe modele. Właśnie dlatego wiele firm poszukuje okazji, aby za kupno potrzebnego pojazdu zapłacić jeszcze mniej. Jak możemy zaoszczędzić na samochodzie dostawczym?

Ford Transit, Mercedes – Benz Sprinter, Volkswagen Transporter – to tylko niektóre popularne samochody dostawcze wybierane przez firmy. Takie samochody możemy zakupić zarówno jako nowe, jak i jako używane. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na zmniejszenie kosztów ich nabycia.

Leasing samochodu

To jedna z najbardziej popularnych form pozyskania pojazdu dla firmy. Leasing możemy otrzymać na korzystnych warunkach, lepszych niż w przypadku kredytu bankowego, a także jest on korzystny dla firmy pod kątem podatkowym.

Pojazd leasingujemy na określony czas, a po zakończeniu umowy możemy wziąć w leasing kolejny albo wykupić ten dotychczas używany.

Zakup samochodu używanego

Kolejny pomysł na to, jak zaoszczędzić na samochodzie dostawczym, to zakupienie pojazdu z drugiej ręki. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego możemy dobrać auto indywidualnie do swoich potrzeb. Warto jednak dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Uważa się, że nawet połowa aut ma stan nieodpowiadający opisowi – lepiej dmuchać na zimne.

Warto tutaj wskazać, że samochody dostawcze używane możemy poszukiwać nie tylko przez ogłoszenia on-line, ale również warto sprawdzić propozycje na innych stronach, na przykład w salonach dealerskich czy w serwisach firm leasingowych, gdzie możemy ustrzelić naprawdę świetne okazje.

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego

Aby korzystać z auta dostawczego, nie musimy kupować go na własność. Możemy też wynajmować samochody dostawcze w przystępnych cenach. Wynajem jest aktualnie coraz częściej wybierany przez mniejsze i większe firmy. Jest jeszcze wygodniejszy od leasingu, a przy tym dostępny w niskich cenach, gdy zdecydujemy się na zawarcie umowy na dłuższy czas.

Zatem istnieje kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić na samochodzie dostawczym przy jego zakupie – warto z nich skorzystać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJohn Deere – marka, która zna się na rzeczy!
Następny artykułDamskie buty motocyklowe

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ