czy dron to dobry gadżet dla dziecka?

Dron to nic innego jak latające urządzenie, bezzałogowe. Są to zazwyczaj niewielkie samoloty, którymi można latać zarówno po domu, jak i na zewnątrz. Bardzo często dron jest wyposażony w kamerkę, która rejestruje obraz. Aktualnie taki gadżet jest na każdą kieszeń. Stanowi idealny prezent zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jak działa dron?

Działanie drona opiera się na pracy akumulatora lub baterii. Dzięki temu dron może wznieść się w górę i latać się we wszystkich możliwych kierunkach. Od ilości śmigieł i pracy zależy jak dron będzie latał.

Podstawowy model drona zazwyczaj lata od kilku do 35 minut po jednym naładowaniu, bądź na komplecie baterii. Modele, które są bardziej zaawansowane bez problemu będą się przemieszczać nawet do 2 godzin, dystans który mogą pokonać to około 30 km. Dronem można sterować za pomocą kontrolera, telefonu, komputera lub tabletu. Nawet da się zaplanować konkretną trasę, którą ma lecieć.

Drony dla dzieci - czy warto kupić?

Zabawa dronem jest znakomita, jednak należy pamiętać o przepisach. A według nich dron nie może przekroczyć 50 m wysokości lotu. Weźmy to pod uwagę. Tańsze modele zazwyczaj mają zasięg od 15 do 30 metrów. W przypadku, gdy zdecydujemy się na lepszy sprzęt, tutaj już trzeba uważać, ponieważ zasięg przekracza nawet 4000 m.

Dron dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Do najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyboru odpowiedniego drona dla dziecka, należą:

  • rodzaj baterii – jest kluczowy, ponieważ to od baterii zależy jaki będzie czas lotu. Podstawowe drony, po maksymalnym naładowaniu mogą latać przez 10 minut. Z kolei zaawansowane modele mogą przemieszczać się przez około 30 minut. Stojąc przed wyborem drona, sprawdźmy czy w razie czego można dokupić do niego dodatkowy akumulator.
  • jakość wykonania i akcesoria – drony, które posiadają wiele plastikowych elementów, są zazwyczaj tanie, a ich jakość jest kiepska. Do zabawy może wystarczyć, natomiast jeżeli zależy nam żeby dziecko mogło rejestrować trasę lotu, należy wybrać dron z kamerą. Należy pamiętać, że jest to dość spory wydatek, który może sięgać nawet kilkaset złotych.

Przeczytaj też: http://www.pcgamer.pl/czolgi-rc-pojazdy-zdalnie-sterowany-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ