Glinka do lakieru i maszyny polerskie, czyli jak przywrócić karoserii dawny blask?

Lakier to wizytówka każdego auta. Jego stan wpływa na odbiór pojazdu przez innych. Jeśli więc chcemy, by nasze auto cieszyło się nienagannym lakierem nawet kilkanaście lat od produkcji, to musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Co okaże się nam przydatne?

Na co narażony jest lakier?

Powłoka lakiernicza składa się z czterech warstw, z których każda pełni określoną funkcję. Nakłada się je jedna na drugą, dzięki czemu finalny efekt jest elegancki i trwały. Pierwszą warstwą jest grunt chroniący przed korozją. Na niego nakłada się podkład antykorozyjny. Wyrównuje on wszelkie niedoskonałości w strukturze podłoża. Dopiero wówczas możemy nałożyć lakier bazowy, czyli ten, który odpowiada za kolor karoserii. Najgrubszą warstwą jest ostatnia z nich. To lakier bezbarwny, który chroni przed wszelkimi uszkodzeniami. A zagrożeń jest naprawdę dużo. Temperatura, opady deszczu i śniegu, piasek, drobiny asfaltu, a nawet owady – to wszystko może osadzać się na lakierze i powodować reakcje chemiczne. Odkształcanie się lakieru jest rzeczą naturalną, ale prowadzi do osłabienia jego struktury. Opady mogą z kolei skutkować pojawieniem się mikropęknięć, a wszelkie zabrudzenia mogą porysować lakier. Dlatego tak istotne jest korzystanie z rozmaitych akcesoriów. Zacznijmy od szamponów i gąbek do mycia, które są w pełni bezpieczne dla pojazdu. Środek czyszczący o odpowiednim pH dokładnie oczyści samochód z zanieczyszczeń, a nie spowoduje dodatkowych uszkodzeń. Korzystając z gąbki do mycia z kolei jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji, gdy próbując usunąć drobinki piasku, uszkadzamy nimi nasz lakier.

Czy glinka do lakieru uratuje wygląd auta?

Co wówczas możemy zrobić? Najlepiej poddać karoserię glinkowaniu. To proces polegający na czyszczeniu jej z zabrudzeń przy pomocy glinki do lakieru. Zabieg ten warto powtarzać przed woskowaniem auta. Wówczas efekt będzie o wiele lepszy niż w przypadku, gdy pominiemy ten proces. Glinka do lakieru jest bardzo prosta w użyciu. Pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia, takie jak soki z drzew, opad przemysłowy, czy brud drogowy. Jeśli na karoserii są rysy, to glinka do lakieru usunie także i je. Znajdziesz ją chociażby pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Glinki-893.html. Glinka do lakieru utrwali także efekty procesu woskowania. Warto więc rozważyć tego rodzaju rozwiązanie.

Jakie maszyny polerskie warto stosować

Odpowiednie polerowanie wymaga dobrego narzędzia. Dlatego jeśli chcemy się tym zająć, to powinniśmy zakupić maszyny polerskie. Producenci w swoim asortymencie posiadają urządzenia zarówno do twardych, jak i miękkich lakierów. Dzięki nim możemy wykonać polerowanie bez konieczności odwiedzania specjalistycznego warsztatu. Maszyny polerskie są najczęściej elektryczne i posiadają regulację obrotów. Dzięki temu używa się ich w bardzo komfortowy sposób.  Ich stosowanie pozwoli nam uzyskać lepsze efekty niż przy ręcznym polerowaniu. Na tej stronie znajdziesz różne urządzenia i akcesoria https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Maszyny-polerskie-2545.html. Warto zwrócić uwagę na zestawy zawierające maszyny polerskie i środki do polerowania. W ten sposób w niższej cenie możemy kupić wszystko, co przyda nam się do przywrócenia karoserii dawnego koloru i blasku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepszy kompan do jazdy po mieście: Abart Pista
Następny artykułBezpieczna jazda nocą!

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ