Historia marki FA Krosno

0
3142

Historia spółki akcyjnej FA Krosno liczy sobie już niemal trzynaście lat. Rozpoczęła się ona bowiem w roku 2006, kiedy to trzynastego maja firma odkupiła od innego przedsiębiorstwa, firmy Delphi, nie tylko wszystkie linie produkcyjne, ale również prawa do korzystania ze znaków handlowych oraz towarowych. Zakupione środki i zakłady umożliwiały produkcję wielu różnych części samochodowych, wśród których najbardziej wyróżniają się sprężyny gazowe. FA Krosno słynie z ich produkcji i można śmiało powiedzieć, że są one flagowym produktem przedsiębiorstwa. Rzecz jasna, nie jedynym – na liniach produkcyjnych nabytych od Delphi zaczęły powstawać również przeguby kulowe oraz drążki kierownicze. Szybkie uruchomienie profesjonalnej produkcji było możliwe między innymi dlatego, że firma FA Krosno przejęła nie tylko sprzęt i maszyny, ale również wykwalifikowanych pracowników, wypracowane, optymalne procesy oraz ogromne doświadczenie, będące owocem produkcji sprężyn gazowych oraz elementów zawieszenia przez blisko trzy dekady. Jeszcze w 2006 roku, a dokładniej w ostatnich jego miesiącach, profil FA Krosno został rozbudowany o regenerację sprzęgieł. Portfolio firmy wzbogaciła również produkcja elementów do amortyzatorów, powstających w krośnieńskim zakładzie Delphi.

Skuteczna strategia

Strategią, na jaką postawiono w spółce akcyjnej FA Krosno, była promocja nowej, własnej marki. Kolejne ruchy zarządu firmy, takie jak na przykład otwarcie jej na nowe rynki, start rozbudowanego serwisu internetowego oraz wejście w ścisłą współpracę z posiadającymi świetną renomę dystrybutorami takimi jak Majus, oraz dsotępne w ich ofercie sprężyny gazowe FA Krosno, zaowocowało tym, że firma w stosunkowo szybkim czasie osiągnęła status jednego z głównych graczy na niełatwym rynku części samochodowych.

Dobra passa

Dalszy wzrost produkcji oraz sprzedaży był napędzany kolejnymi trafnymi decyzjami spółki produkującej sprężyny gazowe. FA Krosno przeszło przemyślaną restrukturyzację oraz przeprowadziło szereg inwestycji, zarówno ze środków własnych jak i dotacji unijnych. Do największych osiągnięć firmy, jeżeli chodzi o inwestycje, z pewnością należy zaliczyć uruchomienie nowoczesnej oraz ekologicznej malarni. Ten wykorzystujący technologię Tectalis ośrodek umożliwił FA Krosno uniezależnienie się od podwykonawców, a jednocześnie rozbudowało możliwości firmy o usługi dotyczące malowania części.

Dziś firma jest jednym z liderów w swojej branży, produkując wiele różnych części samochodowych oraz swoje flagowe sprężyny gazowe. FA Krosno sprzedaje swoje produkty w wielu krajach oraz współpracuje z takimi markami jak Fiat, Scania, AGCO czy Man.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłaskie wycieraczki
Następny artykułWynajem samochodu w Warszawie

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ