Płaskie wycieraczki

Płaskie wycieraczki samochodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród posiadaczy aut w naszym kraju. Pióra płaskich wycieraczek spotkamy już nie tylko w nowych autach zjeżdżających z taśm montażowych, ale także na przednich szybach starszych modeli pojazdów. Alternatywa dla tradycyjnej wycieraczki przegubowej kusi swoją smukłą sylwetką i wyjątkowymi właściwościami użytkowymi.

Płaska wycieraczka to stosunkowo młody produkt na rynku części i akcesoriów motoryzacyjnych w naszym. Zaprojektowana w celu poprawy aerodynamiki w nowych pojazdach sukcesywnie wypiera z rynku swoją poprzedniczkę, czyli klasyczną wycieraczkę szkieletową. Jeszcze do niedawna cena kompletu płaskich wycieraczek potrafiła przyprawić o zawrót głowy. Sytuacja ta uległa zmianie w momencie rozpoczęcia produkcji tego typu piór przez polskie firmy.

Jako jedna z pierwszych pióra płaskich wycieraczek zaproponowała swoim klientom firma DIPP – krajowy producent wycieraczek samochodowych. Już pierwsze modele płaskich wycieraczek marki DIPP wyposażono w uchwyty umożliwiające ich montaż w starszych typach pojazdów. Do chwili obecnej firma ta stosuje wyłącznie zaczepy dedykowane poszczególnym markom i modelom, gwarantujące solidne mocowanie pióra do ramienia wycieraczki. Wycieraczki płaskie firmy DIPP od samego początku oferowane były w bardzo przystępnej cenie. Na internetowej stronie producenta dostępne są komplety płaskich wycieraczek na przednią szybę w cenie 25 złotych.

wycieraczka samochodowa plaska dipp

Produkty tej marki cenione są przede wszystkim za dobrą jakość wykonania oraz trwałość. Polscy klienci chwalą także wycieraczki samochodowe marki DIPP za ich cichą pracę i bardzo dobre oczyszczanie szyby samochodowej.

Płaska wycieraczka to bardzo udana konstrukcja. W porównaniu do klasycznej wycieraczki nie posiada ona widocznego szkieletu. W jego miejsce projektanci umieścili podłużną, wzmocnioną, sprężystą listwę zintegrowaną na całej swojej długości z gumowym piórem. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawiło, że płaskie wycieraczki dokładnie i mocno przylegają do powierzchni szyby samochodowej. Pozwala to na skuteczne oczyszczanie szyby, nawet podczas jazdy w bardzo ulewnym deszczu. Dodatkowo odpowiednie wyprofilowanie wycieraczki powoduje, iż pęd powietrza podczas jazdy dociska ją jeszcze bardziej do szyby. Dobrą funkcjonalność płaskiej wycieraczki uzupełniają walory estetyczne. Nowoczesna stylistyka w postaci smukłej, opływowej sylwetki pióra sprawia, iż wycieraczka jest miłym dla oka elementem wyposażenia każdego samochodu.

To właśnie wymienione powyżej atuty płaskich wycieraczek powodują, że ten rodzaj piór coraz częściej montowany jest przez posiadaczy aut w naszym kraju. Zakupom płaskich wycieraczek sprzyja ich relatywnie niska cena oraz szeroka dostępność.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ