Jak dobrać odpowiednią wycieraczkę?

Samochodowe wycieraczki to ten element pojazdu, który dość szybko się zużywa i który co pewien czas, zwykle przynajmniej raz w roku, każdy kierowca powinien wymieniać na nowy. Na szczęście nawet markowe wycieraczki Valeo są produktem stosunkowo tanim i ich wymiana nie powinna w znaczący naruszyć budżetu właściciela auta. Co warte podkreślenia, wymiana wycieraczek samochodowych jest czynnością na ogół prostą do wykonania, dlatego wycieraczki można wymienić samodzielnie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wizytą w warsztacie samochodowym.

Jakich wycieraczek potrzebujesz?

Gdy zauważysz, że podczas pracy wycieraczek na powierzchni szyby zaczynają pojawiać się smugi, co ogranicza widoczność i pogarsza komfort jazdy, zdecyduj się na zakup nowych wycieraczek. W sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi, na stacjach paliw i w zwykłych marketach znajdziesz całe mnóstwo tego typu produktów. Musisz znać jedynie rozmiar i typ wycieraczki, jakiej potrzebujesz. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wycieraczki samochodowe dzielą się na dwie podstawowe kategorie produktów, na wycieraczki szkieletowe z charakterystycznym metalowym stelażem i wycieraczki bezszkieletowe, które całą swoją powierzchnią przylegają do powierzchni szyby, są bardziej aerodynamiczne i w najmniejszym stopniu nie ograniczają widoczności kierowcy. Wśród markowych produktów, takich jak wycieraczki Valeo znajdziesz obie grupy produktów oraz ich wersję mieszaną, czyli tzw. wycieraczki hybrydowe.

Określenie typu i rozmiaru

Jeśli nie wiesz, jakiego rozmiaru i typu wycieraczek potrzebujesz, zwyczajnie spójrz na przednią szybę swojego auta. Jeśli wycieraczki będą wykończone charakterystycznym stelażem, potrzebujesz wycieraczek szkieletowych. Jeśli nie mają stelażu, potrzebujesz wycieraczek bezszkieletowych. Co warte podkreślenia, bezszkieletowe wycieraczki Valeo mogą pasować również do tych aut, które standardowo wyposażone są w klasyczny rodzaj wycieraczek (wycieraczki szkieletowe) – trzeba jedynie sprawdzić, czy producent samochodu lub wycieraczek przewiduje montaż ich bezszkieletowej wersji w używanym przez ciebie modelu auta. Jeśli nie wiesz jakiego rozmiaru wycieraczki są Ci potrzebne, użyj zwykłego centymetra i zmierz długość pióra. Prostym rozwiązaniem może być również ich demontaż i porównanie z produktami znajdującymi się na sklepowej półce. W ten oto sposób z pewnością unikniesz pomyłki i zaopatrzysz się w sprzęt dopasowany do charakterystyki technicznej swojego auta.

Oryginalne wycieraczki Valeo są również opisane pod kątem dopasowania do określonych modeli i marek pojazdów. Wystarczy zatem skorzystać z pomocy internetowej wyszukiwarki i znaleźć wersję wycieraczek samochodowych dedykowanych konkretnemu autu.

Artykuł powstał we współpracy z https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Wycieraczki-Valeo.html

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ