jak zarejestrować przyczepkę samochodową

Niewielkie auta osobowe mają z reguły mało pojemne bagażniki i przewiezienie czegoś większego bywa mocno utrudnione. W takich przypadkach konieczna będzie przyczepa samochodowa, w którą bez problemu zmieści się rower, motocykl, zestaw mebli, sprzęt AGD itd. Nie można nazwać przyczepki dodatkiem niezbędnym, ale niewątpliwie jest bardzo przydatna. Można będzie wykorzystać ją np. do transportu ziemi czy gruzu, domków dla zwierząt, poważniejszych zakupów. Niestety nie można ot tak zacząć korzystać z przyczepki. Chcąc cieszyć się jej możliwościami, trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jak zarejestrować przyczepkę samochodową i gdzie należy to zrobić. To formalność, ale niestety konieczna. Po pierwsze, pojazd, do którego będzie dołączana przyczepka, musi posiadać specjalny element wyposażenia – hak holowniczy. Brak takiego elementu nie stanowi większego problemu, gdyż można go dorobić w serwisie właściwym do marki pojazdu. Kolejnym etapem jest wizyta u diagnosty, który skontroluje pojazd pod kątem różnych niedociągnięć. Jeśli nic nie znajdzie i stwierdzi, że z pojazdem jest wszystko ok, będzie można zgłosić się do urzędu w celu zmiany wpisu w dowodzie rejestracyjnym auta. Od tego momentu przyczepka może stać się legalnym dodatkiem do pojazdu.

rejestracja przyczepki samochodowej - na co zwrócić uwagę

Trzeba jeszcze tylko jakąś kupić – są tańsze lub droższe, średnio ich ceny wahają się w okolicach 1000 zł. Czy zakup przyczepki sprawia problemy? Raczej nie. Dowolnych rozmiarów dodatek znaleźć można w różnych sklepach internetowych lub też w serwisach aukcyjnych czy z ogłoszeniami.

Przydatność przyczepki samochodowej zwiększa się znacznie na różnego rodzaju wyjazdach, m.in. na wakacje. Dzięki posiadaniu przyczepy można zabrać ze sobą dużo rzeczy i bez konieczności polegania na hotelach znaleźć dogodne miejsce noclegowe. Większy bagaż ułatwia wygodne przemieszczanie się i przedłużanie wakacji. Planując wyjazd na wczasy, łatwo zapomnieć, jak zarejestrować przyczepkę samochodową i po prostu to pominąć, co będzie naruszeniem prawa i może prowadzić do otrzymania mandatu. Dopiero po rejestracji przyczepka staje się w pełni legalnym dodatkiem.

[Głosów:8    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ