Lokalizatory GPS w maszynach i sprzęcie budowlanym

Od sprawności maszyn budowlanych oraz ich operatorów często zależy to czy budowa idzie zgodnie z planem. Opóźnienia to nie tylko wydłużenie czasu pracy, ale też często dodatkowe koszty, których każdy wolałby uniknąć. Na szczęście wiele z takich problemów może rozwiązać monitoring GPS maszyn i sprzętu budowlanego. W jaki sposób? Zobacz sam!

Nadzór nad lokalizacją GPS maszyn budowlanych

Gdy obszar budowy jest niewielki, już na pierwszy rzut oka widać gdzie znajdują się poszczególne maszyny oraz czy wykonują zaplanowaną pracę. Natomiast przy większych placach lub kilku lokalizacjach pojawia się problem. Właśnie w takim wypadku przyda się lokalizator GPS umieszczony w maszynie budowlanej. Dzięki niemu można dowiedzieć się w czasie rzeczywistym gdzie przebywają poszczególne urządzenia. Natomiast jeśli nie ma akurat czasu na systematyczne kontrolowanie położenia maszyn, można przejrzeć historię ich pobytu nawet do 12 miesięcy wstecz!

Lokalizacja GPS ma jeszcze większe znaczenie, gdy chodzi o wypożyczalnie sprzętu i maszyn budowlanych. Wtedy nie tylko kontrola bieżącej i przeszłej pozycji będzie przydatna, ale też alert dowolnego obszaru geograficznego, który powiadomi właściciela o przekroczeniu granicy budowy. Dzięki szybkiej reakcji na takie powiadomienie można uchronić wypożyczalnie przed kradzieżą maszyny budowlanej, a co za tym idzie stratą dużej sumy pieniędzy.

Zabezpieczenie maszyny budowlanej przed kradzieżą

Jeśli już przy kradzieży maszyn budowlanych jesteśmy – dla każdej firmy lub wypożyczalni taka strata to koszt rzędu nawet kilku milionów złotych. Warto więc zainwestować w zabezpieczenie, które poinformuje Cię o próbie kradzieży oraz pomoże schwytać sprawcę.
Właśnie na takiej zasadzie działa lokalizator GPS umieszczony w maszynie budowlanej. Urządzenie posiada funkcje alertów, które mogą poinformować Cię o nieautoryzowanym ruchu pojazdu, odłączeniu głównego źródła zasilania, jeśli ktoś będzie próbował je odciąć przed kradzieżą lub odholowaniu, gdy ktoś postanowi ukraść maszynę metodą „na lawetę”. Oczywiście alertów jest o wiele, wiele więcej, jednak te 3 powiadomią Cię, że coś jest nie tak.

Natomiast dzięki lokalizacji GPS w czasie rzeczywistym, możesz się dowiedzieć gdzie znajduje się skradziona maszyna budowlana.

Raporty na temat maszyn budowlanych z lokalizatorem GPS

Ważną funkcją przy wyposażeniu maszyny budowlanej w lokalizator GPS jest możliwość generowania raportów. Dzięki nim właściciel może dowiedzieć się kiedy maszyny ruszyły do pracy, jakie było ich średnie spalanie, a także kontrolować zakup i zużycia paliwa – i to bez kosztownej sondy paliwowej.

W ten sposób można również kontrolować i optymalizować prace, które są najbardziej pilne lub te, które wymagają przemieszczania się maszyny. Dzięki czytelnemu raportowi osoba zarządzająca będzie dokładnie wiedzieć ile trwały dane czynności, a także czy przejazdy odbywały się najbardziej optymalną drogą.

Zarządzanie flotą maszyn budowlanych z aplikacji mobilnej

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość obsługi lokalizatora GPS z poziomu aplikacji mobilnej. Oznacza to, że wszystkie powyższe funkcjonalności są dostępne poprzez telefon lub tablet – na wyciągnięcie palca. Takie udogodnienie to przede wszystkim oszczędność czasu, a to pierwszy krok do równoległego oszczędzania pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ