Lokalizowanie pojazdów – planuj wydatki firmowe

Chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twój samochód służbowy? Obawiasz się nadużyć pracowniczych, które mogą negatywnie odbić się na finansach Twojej działalności? Szukasz dodatkowych metod zwiększenia budżetu, co pozwoli przeznaczyć więcej środków na premie, system motywacyjny lub marketing? W takim razie lokalizowanie pojazdów jest stworzone z myślą o Twojej firmie.

Na czym polega taki system i czy nie jest to inwigilacja pracowników? Czy lokalizowanie pojazdów jest zgodne z prawem? Na wszystkie pytania, które mogą zainteresować potencjalnych przedsiębiorców, odpowiemy w dalszej części materiału. Zależy nam na tym, by przybliżyć tematykę związaną z oszczędnościami i wykorzystaniem technologii, ponieważ jeśli dostępne są narzędzia, które mogą pozytywnie odbić się na sektorze budżetowym, to koniecznie należy z nich skorzystać.

Czy to proste i tanie?

Tak. Nic nie musisz robić, by dany system znalazł się w Twojej flocie. Wystarczy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się tworzeniem systemów namierzających auta firmowe, by zamontowali oni moduły i czujniki. Wykorzystywane są różne rodzaje komponentów, których celem jest wygenerowanie najbardziej szczegółowych raportów – nie tylko ustalenie, w jakim miejscu pojazd znajdował się w danej godzinie, chociaż nazwa lokalizowanie pojazdów może na to wskazywać.

Czy to legalne?

Tak. Stosowanie zabezpieczeń, które umieszczane są w pojazdach służbowych, jest w pełni legalne. Auto służbowe to pojazd należący do firmy, a pracownik odpowiedzialny za jazdę nim, wykorzystuje go tylko i wyłącznie do załatwiania spraw i zadań służbowych. Tego typu narzędzia nie mają na celu inwigilować użytkowników, tylko zabezpieczyć interesy firmy – są to jedynie lokalizatory i czujniki spalania benzyny, więc nie trzeba obawiać się o swoją prywatność w czasie jazdy.

Czy moi pracownicy mogą mieć roszczenia?

Nie. Przypominamy, że pracownicy wykorzystujący pojazdy służbowe, posługują się narzędziami pracy, które finalnie należą do właściciela firmy i partnerów. Warto jednak poinformować pracowników o tym fakcie i umieścić stosowny zapis w umowie, który będzie tłumaczyć, że lokalizowanie pojazdów stosowane w firmie, ma na celu zabezpieczenie jej interesów i maksymalizację wydajności, połączoną z generowaniem oszczędności. Zastawianie pułapek na pracowników jest nie do końca moralne i należy przymknąć oko na niewielkie sprawy – chyba każdy czasem potrzebuje zawieźć dziecko do przedszkola lub szybko pojechać do apteki, gdy pod ręką jest tylko i wyłącznie auto służbowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuschwitz-Birkenau Tour
Następny artykułNajlepszy kompan do jazdy po mieście: Abart Pista

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ