Płyn do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczy to jeden z głównych eksploatacyjnych płynów, który bezpośrednio wpływa na nasz komfort jazdy, widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo, nie tylko nasze, ale również naszych pasażerów oraz oczywiście pozostałych uczestników ruchu. W związku z tym, czy najtańszy płyn do spryskiwaczy z supermarketu będzie wystarczający? Jak się okazuje – nie.

Płyn zimowy

Kiedy wybieramy płyn do spryskiwaczy bardzo duże znacznie ma sama pora roku. Każdy ze specyfików różni się od siebie konkretnymi właściwościami użytkowania oraz budową chemiczną.

W przypadku, gdy zamierzamy zakupić zimowy płyn, musimy zwrócić istotną uwagę na tak zwaną temperaturę krystalizacji. Powinna ona wynosić przynajmniej -20 stopni Celsjusza. Takie środki oraz części samochodowe możemy bez problemu dostać na stronie Economy Parts. Jest to doświadczona firma, która swoim klientom oferuje bardzo dobrej jakości części zamienne do samochodów. Zadaniem zimowego płynu do spryskiwaczy jest oczywiście umycie szyb naszego samochodu z kurzu, brudu czy sadzy. Nie możemy także zapomnieć, że płyn do spryskiwaczy powinien być nie tylko odporny na zamarzanie, a ale również nie może on oddziaływać na lakier samochodu. W związku z tym warto zwrócić uwagę, czy konkretny produkt posiada Certyfikat Zgodności ITS lub bezpieczeństwa B. Nie możemy także zapomnieć, że płyn do spryskiwaczy nie będzie w stanie w pełni usunąć lodu z szyb. Takie zadanie jest zarezerwowane dla odmrażaczy lub skrobaczek.

Płyn letni

Letni płyn do spryskiwaczy nie musi charakteryzować się konkretną temperaturą krystalizacji. Nie ma ona żadnego znaczenia. Jednak z powodu, że nie jest on sobie w stanie poradzić z niskimi temperaturami, może zamarzać. Może to prowadzić do ograniczenia widoczności drogi, a w skrajnych wypadkach nawet uszkodzenia pompki czy zbiornika. Zadaniem letniego płynu do spryskiwaczy jest oczyszczanie szyb z pozostałości brudu po deszczu, kurzu czy owadów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze płynu do spryskiwaczy?

Kiedy będziemy czytali etykietę konkretnego płynu, warto zwrócić uwagę na jego skład. Bardzo często spora część producentów, aby zakamuflować nieprzyjemną woń, dodaje do swoich produktów przeróżne kombinacje zapachowe. Należy wybierać środki, w których jest ich najmniej. W przeciwnym razie możemy doprowadzić na przykład do uszkodzenia gumowych części piór od naszych wycieraczek. W związku z tym warto unikać pachnących płynów do spryskiwaczy.

Podsumowując, należy kierować się zasadami tak zwanego minimalizmu. Powinniśmy zwracać uwagę na rodzaj alkoholu, jaki został użyty do produkcji konkretnego płynu, a także na certyfikaty jakości, jakimi może się pochwalić. Nie warto oszczędzać na towarach, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Każdy z nas wie, że przecież to ono jest najważniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ