W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego w pierwszej chwili myślimy o tym, by auto odholować do warsztatu. Jednak często zapominamy o tym, że istnieje pomoc drogowa, która pojawić może się na miejscu zdarzenia i naprawić drobne uszkodzenie. Tym właśnie zajmuje się pomoc drogowa. Dla kierowcy jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Oddanie do warsztatu zawsze wiąże się z kilkoma godzinami, do kilku dni, bez samochodu. Pomoc drogowa natomiast pojawia się w kilka chwil i, jeśli nie jest to duże uszkodzenie, naprawić usterkę na miejscu. Również w ciągu kilku chwil.

Kto może wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogowa może być wezwane przez każdego kierowcę, nie tylko tego który ma wykupiony pakiet assistance. Bez tego pakietu, koszty nawet niewielkich usterek, mogą być zaskakująco duże i przerosnąć wszelkie oczekiwania. Dlatego, nawet jeśli taki pakiet mamy wykupiony, warto przed wezwaniem opowiedzieć, na czym polega usterka i jaki może być koszt jej naprawy. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji- pomoc drogowa Stworzona została do tego właśnie, by z niej korzystać.

Jak zachować się w chwili awarii i jak wezwać pomoc?

Reakcje na awarię samochodu są bardzo różne. Wielu kierowców próbuje od razu samodzielnie naprawić usterkę, inni dzwonią do ubezpieczyciela, a jeszcze inni załamują ręce. Bardzo częstym przypadkiem jest także niezwłoczne wezwanie lawety, która od razu odholowuje samochód do warsztatu. Jeśli decydujemy się na samodzielną naprawę, koniecznie należy pamiętać o tym, by nie pogorszyć sytuacji. Nawet jeżeli pojawi się lampka sygnalizująca brak oleju, nie dolewamy go. Konieczne jest odczekanie chwili. Nie zawsze jest pewne, jaki jest powód awarii silniki, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy fachowcami. Dlatego próby samodzielnego działania doprowadzić mogą do pogorszenia stanu silnika. Powinno się także wozić ze sobą książkę gwarancyjną samochodu oraz instrukcje obsługi, ponieważ te bardziej skomputeryzowane modele samochodów mogą potrzebować danych w niej zawartych do odblokowania systemów komputerowych.

Jak wezwać pomoc drogową?

Wystarczy wyszukać firmę w okolicy miejsca, w gdzie się znajdujemy. Jeśli przydarzy się nam awaria w mieście Katowice, to pomoc drogowa z tego miasta będzie najszybciej na miejscu. Dlatego wystarczy mieć ze sobą telefon komórkowy z internetem, by dosłownie w kilka chwil odnaleźć najbliższa nam pomoc. Jeśli będą w Katowicach zamówimy pomoc z Wrocławia oczywistym jest, że sam dojazd wygeneruje bardzo duże koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHistoria Toyoty
Następny artykułUżywane skutery Honda? Kupuj je w salonie!

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ