Przenośna ładowarka do samochodu elektrycznego

0
2064

Coraz większą popularność na naszych drogach zdobywają samochody elektryczne. Charakteryzują się one bardzo dobrymi osiągami oraz prosta budową, która zapewnia tańszą eksploatację w porównaniu z tradycyjnym samochodem napędzanym silnikiem spalinowym. Pewnym problemem do rozwiązania została zapewne kwestia ładowania akumulatorów, które ograniczają możliwość sprawnego poruszania się. Na rynku obecnie znajdziemy m.in. ładowarki przenośne, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, które okazują się być bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jak sprawnie ładować akumulatory w samochodach elektrycznych?

Przenośna ładowarka do samochodu posiada ogromną zaletę w momencie, kiedy jesteśmy w podróży. Nie musimy szukać stacjonarnych punktów ładowania, które szczególnie w naszym kraju nie występują licznie. Przenośna ładowarka pozwala na uzupełnienie energii elektrycznej w naszym akumulatorze wszędzie tam, gdzie znajduje się gniazdko elektryczne. Dzięki możliwości zmiany wartości napięcia, przenośna ładowarka staje się uniwersalnym narzędziem, które może być używane wszędzie.

Czas ładowania samochodu z napędem elektrycznym poprzez przenośną ładowarkę zależy od jej mocy. Najczęściej można spotkać urządzenia o mocy 3,6 KW lub 7,2 KW. W takim przypadku średni czas naładowania baterii od 20% do 80 % może wynieść około 4 godzin.

Jak zbudowana jest przenośna ładowarka?

Przenośna ładowarka posiada bardzo prostą budowę. W centralnym punkcie znajduje się zazwyczaj panel LCD, który zawiera większość ważnych dla użytkownika informacji. Można się dowiedzieć, bowiem jaka jest moc ładowania, szacowany czas ładowania oraz ile prądu zostało pobrane ze źródła. Po obu końcach znajdują się odpowiednie zakończenia, które pasują do większości samochodów na rynku oraz gniazdek elektrycznych. Ładowarki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ( ABS, PE, PP ), które zapewnia solidną konstrukcję, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne. Warto zaznaczyć też, że przewód łączący ładowarkę z gniazdkiem elektrycznym może mieć nawet kilka metrów długości, co znacznie ułatwia ładowanie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ