Renault Scenic, czyli komfortowe auto dla rodziny

Auta rodzinne cieszą się niesłabnąca popularnością od wielu lat, a samochód będący połączeniem komfortu, przestronności i ergonomii znalazł się na liście zakupów niejednego Kowalskiego. Niełatwe to zadanie, aby wybrać odpowiedni model, gdy rynek aż kipi od ofert.

Ciekawą propozycją w kategorii samochodów rodzinnych jest produkowany od 20 lat Renault Scenic. Obecnie w ofertach dealerów znajduje się czwarta generacja tego popularnego modelu – http://renault.jaszpol.pl/cars/scenic/informacje.html. Przejrzyjmy więc, co skrywa Nowy Scenic i czym może skusić potencjalnych klientów.

Auto jest nie tylko tak skonstruowane, aby było przyjazne dla pasażerów, ale również dla kierowcy. Francuski koncern zadbał, aby Scenic został wyposażony w czujniki światła i deszczu, ABS, bi-ksenonowe reflektory oraz dynamiczna kontrolę toru jazdy ESC. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom Nowego Scenica prowadzi się z duża łatwością nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Bardzo dobrą widoczność zapewnia panoramiczny, szklany dach, który dodatkowo uwydatnia walory estetyczne auta. Dodatkowo na efektowność auta wpływają eleganckie, aczkolwiek praktyczne, światła LED oraz cechująca się wyrazistością linia.

scenic1

Scenic sprzedawany jest w wersjach z silnikiem benzynowym turbo oraz dieslem o mocy do 130 KM. Główne ich cechy to oszczędność i cicha praca nawet przy wyższych obrotach. Słowo „oszczędność” może wydawać się zbyt ogólne, jednak po przedstawieniu danych mówiących o redukcji spalania do 4,1 l/100 km w cyklu mieszanym, dokładnie wiemy co miał na myśli producent, reklamując swój model. To naprawdę imponujący wynik.

Personalizacja to bardzo ważna kwestia w dzisiejszych czasach. Gdy podaż przerasta popyt, a wszystko wygląda identycznie, Renault wyszło naprzeciw klientom, którzy pragną wyróżnić się z tłumu lub po prostu dopasować auto do swoich potrzeb czy upodobań. W wersji Lite francuski koncern proponuje elektrycznie podnoszone szyby, skórzaną kierownicę oraz manualną klimatyzację, natomiast w droższej Limited do dyspozycji kierowcy zostają oddane elektryczne lusterka, system wspomagający parkowanie tyłem oraz klimatyzacja dwustrefowa. Fani muzyki wezmą zapewne pod uwagę wersję Bose z system audio od tego uznanego amerykańskiego producenta oraz kombajnem multimedialnym R-Link Evolution.

Zaprezentowany w tym roku na targach motoryzacyjnych Genewie Renault Scenic to stylowe, przestronne auto, które powinno w pełni usatysfakcjonować każdego, kto poszukuje rodzinnego pojazdu. Nowy Scenic jest stworzony do tej roli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ