Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że do salonu samochodowego wybieramy się w celu zakupu pojazdu nowego. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu salonach zakupimy też auta z drugiej ręki.

Samochód używany z salonu może być bardzo dobrym pomysłem, jeśli poszukujemy dobrego, sprawdzonego modelu. W salonach dealerskich znajdziemy samochody tej samej marki, głównie pochodzące z polskiej dystrybucji, z leasingu lub oddawane w rozliczeniach przez klientów. To najczęściej samochody z ostatnich roczników, dlatego nie znajdziemy modeli mających więcej niż dekadę.

Auta z drugiej ręki w salonach samochodowych na pewno zadowolą tych, którym zależy na bezpiecznej, wygodnej transakcji. Pojazdy, zanim trafią na sprzedaż, są dokładnie sprawdzane w Autoryzowanych Stacjach Obsługi pod kątem ich stanu technicznego. W razie jakichkolwiek usterek przeprowadzane są niezbędne naprawy i wymiana części eksploatacyjnych. Dzięki temu klient otrzymuje auto, które jest od razu gotowe do jazdy i nie wymaga dodatkowych inwestycji. Dodatkowym plusem jest możliwość otrzymania gwarancji na używany samochód – najczęściej jest ona udzielana na okres pół roku albo roku, niekiedy z limitem przejechanych kilometrów. Nie obejmuje ona wszystkich układów i podzespołów, niemniej jednak jest pomocna w razie popularnych usterek – można wtedy liczyć na bezpłatną pomoc ASO marki.

Nie chcesz kupować auta? Sprawdź Car4Vip – Wypożyczalnia samochodów Warszawa >>

W salonach dealerskich klient może też skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład może wziąć kredyt samochodowy lub leasing – to opcja często wybierana przez przedsiębiorców. Ponadto na miejscu można wykupić pakiet ubezpieczeń, najczęściej taniej niż bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym. Zakupienie auta w salonie dealerskim ma wiele zalet, ale warto pamiętać też o minusach. Przede wszystkim będziemy mieli nieco mniejszy wybór niż przez serwisy ogłoszeniowe, na giełdach czy w komisach. Musimy też pamiętać o tym, że w salonach znajdziemy auta raczej droższe – w cenach od 40 tysięcy złotych. Wynika to z faktu, że są to modele z nowszych roczników, w bardzo dobrym stanie technicznym.

Jeśli interesują cię samochody marki Honda Warszawa to jedno z wielu miast, w których zakupić można je również w salonach dealerów, na przykład w salonie Używane Jak Nowe. Z ofertami można zapoznać się już teraz przez internet, a potem umówić się na zobaczenie auta i jazdę próbną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ