Samochód dla szkoły nauki z OC sprawcy– podstawowe informacje

W przypadku kolizji Twojego samochodu, możesz starać się o auto zastępcze z OC sprawcy. Oto kilka informacji, jak cały proces wygląda w praktyce.

ZASTĘPCZA NAUKA JAZDY – co to jest?

Auto zastępcze dla szkół jazdy to nic innego jak wynajęta „elka”. Jeśli Twój kursant miał wypadek lub kolizję i właśnie straciłeś samochód, możesz starać się o auto zastępcze z OC sprawcy. Nie poniesiesz żadnych kosztów. Pamiętaj, jako właściciel pojazdu, masz do tego prawo!

„ELKA” TO NIE JEST ZWYKŁY SAMOCHÓD – jak znajdę odpowiednie auto?

Na rynku jest wiele firm, które zapewnią Ci specjalne samochody dla szkół nauki jazdy. Auta są dostosowane do wymagań, na pewno więc spełnią Twoje oczekiwania i godnie zastąpią zniszczony samochód na czas jego naprawy.

Wiele z tych firm posiada także programy lojalnościowe. W związku z dużym ryzykiem powtórzenie się podobnej sytuacji w przyszłości, najlepiej wybrać odpowiednią firmę i faktycznie skorzystać z podobnego programu. W ramach takiego programu uzyskasz np. niezbędną pomoc prawną.

ZASTĘPCZA „ELKA” na zawsze?

Czas wynajmu pojazdu zastępczego jest ściśle określony. Nie kieruj się technicznym czasem naprawy pojazdu jest uwzględniany w kosztorysach, jednak jest to wciąż czas szacunkowy. Zastępcza „elka” przysługuje Ci już od dnia kolizji aż do momentu, kiedy będziesz mógł odebrać swój naprawiony pojazd z zakładu mechanicznego lub do dnia, w którym będziesz mógł kupić nowy samochód (w przypadku szkody całkowitej). W tym ostatnim przypadku, okres ten nie może być jednak dłuższy niż do dnia uzyskania odszkodowania.

SZYBKO i sprawnie

Samochód zastępczy może być wynajęty na godziny lub doby. A koszty jego wynajęcia pokrywa ubezpieczyciel OC sprawcy. Ty nic nie płacisz! Wystarczy, że zgłosisz szkodę do ubezpieczyciela sprawcy kolizji ( lub w Towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym posiadasz wykupione ubezpieczenie OC na Twój pojazd). Po nadaniu numeru szkody i ustaleniu miejsca oględzin, możesz już zamówić auto zastępcze!

NIE TRAĆ CZASU i Klientów

Pamiętaj, od ubezpieczyciela OC sprawcy staraj się nie tylko o odszkodowanie, ale też o możliwość wynajęcia samochodu zastępczego dostosowanego do nauki jazdy! To Twoje prawo!

Nie ma powodu, byś stracił Klientów w wyniku kolizji. Auto zastępcze uzyskasz szybko i bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a przy okazji nie stracisz ani jednego Klienta. Twoja flota zostanie uzupełniona w mgnieniu oka na tak długo, jak tylko będzie trzeba!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ