Cynk w sprayu - jaki kupić?

Nadwozie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem wilgoci, zmiennych temperatur oraz innych czynników, które mogą powodować uszkodzenia i korozję. W tym celu stosuje się różnego rodzaju warstwy ochronne od lakierów po ocynk.

Ocynk w sprayu – łatwa naprawa auta

Blachy służące do produkcji samochodów pokrywa się warstwą ocynku. Robi się to w zakładach przemysłowych przy zastosowaniu odpowiednich technologii, które zapewniają bardzo wysoką trwałość takiej warstwy ochronnej. Odtworzenie tego typu procesów w warsztacie jest niemożliwe, dlatego konieczne jest wykorzystanie innych środków. Rozwiązaniem jest  zainwestowanie w ocynk w postaci preparatu do malowania.

Takie preparaty mają różną formę, możne je nanosić pędzlem lub wałkiem. Najbardziej praktyczny jest aerozol, który ułatwia nakładanie preparatu. Cynk w sprayu jest stosunkowo łatwy do stosowania i dostępny w przystępnych cenach.

Trwała ochrona

Przy wyborze cynku w spray należy zwrócić uwagę na jego jakość, która będzie wpływała na trwałość i skuteczność ochrony przed korozją. Niestety najtańsze produkty często mają niezbyt dobre parametry. Bardzo duże znaczenie ma zawartość cynku w preparacie, która powinna wynosić około 98-99 procent. Tylko takie stężenie pozwoli na stworzenie ocynku zapewniającego dobrą ochronę nadwozia.

Warto także zwrócić uwagę na czas schnięcia cynku w sprayu. Na rynku dostępne są preparaty, które schną w ciągu kilku minut i uzyskują pełną trwałość w 24 godziny, co pozwala na przyspieszenie prac naprawczych i szybsze użytkowanie auta.

Wydajność

Przy większych naprawach oczywiście najbardziej opłaca się zainwestowanie w preparat o jak największej wydajności, który pozwoli na pokrycie dużej powierzchni. Cynk w sprayu umożliwia pokrycie blachy stosunkowo cienką warstwą, co przekłada się również na niższe zużycie preparatu.

Trzeba także pamiętać, że na ocynk zazwyczaj nanosi się kolejne warstwy, np. lakier. Dlatego przez zastosowaniem produktu trzeba sprawdzić, czy nadaje się on do wykorzystania pod wybrane wykończenie.

Nawet najlepszy cynk w spray wymaga starannego przygotowania powierzchni, na którą będzie nanoszony. Blachę należy dokładnie oczyścić z brudu, oleju, farby, a także luźnej rdzy. Idealną powierzchnię można uzyskać dzięki piaskowaniu, co zapewni doskonały kontakt cynku z powierzchnią. Czym lepiej przygotowana powierzchnia, tym bardziej trwała będzie warstwa ocynku.

Cynk w sprayu kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:9    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ