Renault Clio Grandtour – czyli: kombi o sportowej duszy

Cenisz sobie przyjemność z jazdy, modny design, ale ze względów praktycznych szukasz pojemnego auta do wożenia rodziny? Ten kompromis został osiągnięty. Poznaj nowe Clio Grandtour.

Modny design Clio Grandtour oznacza nie tylko nowoczesną, sportową linię, ale i dopracowane detale, takie jak LED-owe światła w kształcie litery C, tylny dyfuzor, chromowana rura wydechowa, czy  17-calowe obręcze kół o oryginalnej formie. Dostosowując się do najgorętszych trendów, Clio Grandtour daje też możliwość personalizacji wnętrza – doboru koloru tapicerki i dodatkowych elementów.

Pod maską Grandtour kryje najmocniejsze w gamie Clio, ekonomiczne silniki, które zapewniają przyjemność z prowadzenia: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/nowe-clio-grandtour/osiagi.html Dwusprzęgłowy automat EDC jest gwarancją dynamicznej, a jednocześnie płynnej jazdy. Dzięki systemowi Stop& Start, automatycznie wyłączającemu i uruchamiającemu silnik, auto mniej pali w miejskich warunkach, więc żadne korki mu nie straszne. Dodatkowo wybór ekologicznego trybu jazdy obniżyć spalanie o kolejne 12%.

clio-grandtour-wnetrzetóremu auto praktycznie samo parkuje, choć oczywiście dla tych, którzy nie lubią oddawać kierownicy jest dostępna bardziej klasyczna kamera cofania i system wspomagania. Jak na Clio przystało, Grandtour ma też najnowsze multimedia. Dużym ułatwieniem dla kierowcy jest 18 cm ekran dotykowy i możliwość sterowania multimediami za pośrednictwem apki w telefonie, a także system 7 głośników Bose, zapewniających koncertową jakość odtwarzanych utworów.

Wygodę jazdy zwiększa panoramiczny dach, fotele o unowocześnionej konstrukcji, czujniki światła i deszczu, lubiana przez kierowców karta Hands Free czy składane automatycznie lusterka, które pozwalają wyzbyć się lęku, że kolejny parkujący w wąskiej uliczce zaraz o nas zahaczy. Na komfort podróżowania mają tez wpływ liczne schowki i bagażnik o pojemności 443 dm3 można dodatkowo powiększyć, składając tylną kanapę i fotel pasażera – wówczas zmieścimy bagaż o dł. do dwóch i pół metra.

Dla konstruktorów istotne były również kwestie bezpieczeństwa – w końcu to Renault. Zatem Clio Grandtour posiada ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, kontrolę toru jazdy ESC oraz wspomaganie ruszania pod górę, które zapewnia dodatkowe 2 sekundy na spokojną reakcję.    

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ