Kupujemy samochód rodzinny

Kupno samochodu rodzinnego to poważna decyzja i trudne zadanie. Wybór jest naprawdę duży. Producenci samochodów prześcigają się w ofertach, mieszając nam w głowie. Jaki samochód wybrać? Czym się kierować? Co jest najważniejsze? Na co zwrócić uwagę? Pytań jest wiele. Oto kilka wskazówek, pomocnych przy wyborze dobrego auta rodzinnego, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

Rozmiar to nie wszystko

Oczywiście samochód rodzinny kojarzy nam się głownie z wielkością.  Jest to bardzo ważne, gdyż w końcu ma on pomieścić całą rodzinę. Jednakże nie to jest najważniejsze. Priorytet stanowią kwestie bezpieczeństwa, którymi należy kierować się przy wyborze. Warto również zwrócić uwagę na to, aby jego usterkowość była jak najmniejsza. Gdy już mamy to za sobą, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę pakowność. Duża liczba skrytek czy półeczek to podstawa. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić wielkość i pojemność bagażnika oraz to, czy do niego zmieści się wózek dziecięcy.

Najlepiej wybrać takie auto, które na tylnym siedzeniu bez problemu pomieści trzy foteliki lub dwa i osobę dorosłą. Podróżowanie z rodziną wymaga komfortu.

Akcesoria i wyposażenie

Również i tego nie można pominąć przy wyborze rodzinnego auta. Bardzo ważne jest to, aby tylne drzwi otwierały się bez większych problemów. Równie ważne są przesuwane i składane fotele. Jednym słowem – bardzo istotna jest łatwość obsługi. W dzisiejszych czasach klimatyzacja to już standard, jednak gdy kupujemy starsze auto trzeba zwrócić na to uwagę. Podróż z dziećmi bez klimatyzacji w upalne dni to udręka.

Zestaw audio to dla wielu konieczny element wyposażenia, ale jeżeli nasz budżet na to pozwala, warto również rozejrzeć się za bardziej nowoczesnym samochodem, który w zagłówkach ma zamontowane ekrany. Dzięki nim w trakcie dłuższych podróży dzieci mogą zając się np. oglądaniem bajek.

Przy kupnie samochodu rodzinnego najmniejsze znaczenie ma jego wygląd i warto o tym pamiętać. Takie auto służyć ma nam, ale przede wszystkim naszej rodzinie, dlatego komfort i bezpieczeństwo w tym przypadku są najważniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTuning auta – czy to się opłaca?
Następny artykułCynk w sprayu – jaki kupić?

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ