Jak wybrać rejestrator jazdy?

Choć jeszcze kilka lat temu mogłoby dziwić, gdyby w internecie pojawił się filmik z nagranymi sytuacjami na drodze, dziś jest to bardzo powszechne, a nawet popularne. Oczywiście nie byłoby możliwe, gdyby kierowcy nie kupowali rejestratorów jazdy. Ale jeśli już o zakupie mowa, jak wybrać ten najwłaściwszy?

Na wypadek wypadku

Można by się zastanawiać, po co kierowcom potrzebny jest rejestrator jazdy, ale z całą pewnością przydać się może wówczas, gdy zarejestruje wypadek. Wtedy może stanowić dowód niewinności możliwy do wykorzystania zarówno w sądzie, jak i przed ubezpieczycielem. Może też stanowić dowód na bezzasadne otrzymanie mandatu, ale głównym celem istnienia takich nowinek powinno być dążenie do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Jaki powinien być dobry rejestrator?

Dobrej jakości urządzenie będzie miało doskonałe parametry, dzięki którym będzie możliwie optymalnie spełniało swoje funkcje. Podczas zakupu rejestratora warto wybierać taki, który ma wysoką rozdzielczość obrazu i równie pojemną pamięć wewnętrzną. Wybierając urządzenie trzeba zwrócić uwagę także na możliwości kąta nagrywania – im parametr te jest szerszy, tym więcej rzeczy można nagrać. Najczęściej rejestratory wyposażone są w kąty 120 stopni, jednak znaleźć można i takie o wartości 150 stopni.

Kolejną istotną funkcja jest czujnik ruchu – właśnie dzięki niemu rejestrator może samoistnie włączać się wraz z rozpoczęciem ruchu przez pojazd.

Ciekawym rozwiązaniem może być również nagrywanie nocne i moduł GPS, dzięki czemu kamera nawet w nocy będzie w stanie stworzyć najwyższej jakości filmy. Dodatkowo zarejestruje także zarówno prędkość rozwijaną przez auto, jak i długość przejechanej trasy.

Nie wszystkie modele rejestratorów mają wyświetlacz i funkcję nagrywania dźwięku, ale to się przydaje, szczególnie wówczas gdy pragniemy zarejestrować także swoje komentarze do danej sytuacji na drodze.

Co ważne, rejestratory mogą być zarówno na akumulator bądź korzystać z energii dostępnej w samochodzie. I im więcej różnorodnych złączy posiada dany model urządzenia, tym lepiej.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest prędkość zapisu – wystarczającą wartością jest już zapis 30 klatek na sekundę.

Jakkolwiek by nie był wyposażony, taki rejestrator jazdy warto w swoim aucie mieć. Nigdy nie wiadomo, do czego może się przydać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ