Co dokręcimy kluczami udarowymi?

Aby korzystać z kluczy udarowych, nie trzeba wcale posiadać wyjątkowych zdolności mechanicznych. Wystarczy jedynie kompleksowy zestaw narzędzi, by śmiało samodzielnie wymienić koło lub przeprowadzić proste zabiegi w obrębie własnego auta.

Co odróżnia klucze od siebie?

Klucze udarowe mogą różnić się zarówno budową, jakością wykonania, ceną, przeznaczeniem, jak i sposobem zasilania. Wyróżnić można klucze pneumatyczne – gdzie energia pozyskiwana jest ze sprężonego powietrza, elektryczne lub akumulatorowe.

Każdy rodzaj może mieć określoną siłę i wytrzymałość, różni się też głównie ceną.

Jaka moc będzie najlepsza?

I choć opinie na temat wydajności mocy mogą być bardzo różne, większość przychyla się raczej do stwierdzenia, że warto wybrać największą moc w dostępnej kategorii cenowej. Trzeba też znać indywidualne zapotrzebowanie – jeśli mamy zamiar używać kluczy niezbyt często, wystarczy by ich moc mieściła się w zakresie 500–800 nm.

Dla porównania – bardzo profesjonalne narzędzia operują mocą sięgającą nawet do 4000 nm.

Optymalna moc do użytku domowego waha się między 1000–1500 nm.

Nie samą mocą klucz jest silny

Jaki powinien być dobry klucz udarowy? Przede wszystkim wygodny. Najlepiej, by posiadał ergonomiczną, wyściełaną i wyprofilowaną rękojeść. Dobrze, jeśli wyposażony jest w zestaw różnorodnych końcówek. Istotnym wskaźnikiem dobrego wyboru będzie też to, czy klucz jest odporny na kontakt z olejem, różnego rodzaju wstrząsy, uderzenia i skrajne temperatury.

Ważną kwestią jest także rozmiar uchwytu nasadki wyrażony w calach.

Równie istotna jest również gwarancja – im dłuższa, tym lepiej dla nas, czyli potencjalnych użytkowników.

Dobry klucz udarowy przede wszystkim powinien być także bezpieczny. Warto wybierać więc produkty znanych, światowych marek, które są wyznacznikiem jakości same w sobie. Myśląc o zakupie klucza decydujmy się na produkty o świetnej, sprawdzonej opinii producentów. Takie urządzenia bowiem służyć nam mają przez kilka dobrych lat. Ważne, by służyły bezawaryjnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ