Jak łatwo się domyśleć profesjonalna pomoc drogowa na autostradzie A4, a dokładniej mówiąc holowanie niesprawnego auta, może okazać się bardzo bolesnym doświadczeniem dla naszego portfela. Niestety na autostradzie obowiązuje całkowity zakaz holowania i może to zrobić wyłącznie pomoc drogowa. W razie mniejszej lub większej awarii należy jak najszybciej skontaktować się ze swoim assistance.

Jak wezwać pomoc drogową na autostradzie?

Na autostradzie A4 rozmieszczone są specjalne kolumny alarmowe, które można znaleźć wzdłuż pasa awaryjnego. Kolumny te rozmieszczone są między sobą co 2 km, dzięki czemu bez żadnego większego problemu szybko je odnajdziemy. Aby wezwać pomoc drogową wystarczy wcisnąć czerwony guzik i poczekać na zgłoszenie się pracownika. Pamiętać należy również i o tym, że na autostradach znajdują się również komisariaty policji, które mogą udzielić nam pomocy. Jeżeli nie mamy żadnego numeru do holownika, to pomoc możemy wezwać również pod numer alarmowy 112. W żadnym wypadku nie można jednak samodzielnie organizować holowania swojego auta, nawet jak doszło do niewielkiej awarii.

Szczególna ostrożność

Pamiętać należy o tym, że na autostradzie poruszają się samochody z prędkością około 130-140 km na godzinę, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność. Przy takich prędkościach, nawet najmniejsza przeszkoda na drodze stanowi olbrzymie zagrożenie. Jeżeli dostosujemy się do obowiązujących przepisów drogowych, to w przypadku awaryjnej sytuacji wyjdziemy bez żadnego szwanku.

Pomocy na autostradzie A4 szukaj z https://pomocdrogowa.info/autostrada-a4

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ