Problem przegrzewania się silnika samochodowego jest szczególnie dotkliwy w ciągu lata, gdy temperatury są wysokie. Jeżeli pojazd ma sprawny układ chłodzenia, wówczas niebezpieczeństwo przegrzewania się silnika jest minimalne. Jednak nawet nowsze auta narażone są na takie usterki. Co może powodować przegrzewanie się silnika w samochodzie?

Na nadmierne przegrzanie silnika narażają się przede wszystkim samochody w długiej trasie, ale również usterka ta może pojawić się w przypadku jazdy w mieście, na przykład długiego stania w korku. Do przegrzania silnika może dojść także zimą, gdy układ chłodzenia nie jest w pełni sprawny.

W skrajnych przypadkach pojazd odmawia posłuszeństwa i musimy zadzwonić po specjalistów. Gdy jednak chcemy poszukać powodu usterki samodzielnie, warto zwrócić uwagę na poniższą listę, na której zamieściliśmy te elementy, które najczęściej wywołują usterkę polegającą na nadmiernym przegrzewaniu się silnika samochodowego

Awarię w układzie chłodzącym może wywoływać wiele różnych komponentów:

  • termostat
  • pompa wody
  • wentylator
  • chłodnica
  • nagrzewnica
  • zawory sterowania ogrzewaniem
  • korek zbiorniczka wyrównawczego
  • pompa obiegowa
  • czujniki

W nowoczesnych samochodach, które mają rozbudowane układy chłodzenia, często jednak znalezienie powodu usterki nie jest takie proste. Wobec tego najlepiej udać się wtedy do dobrego warsztatu samochodowego, gdzie specjaliści będą mogli wykonać dokładną diagnostykę i określić, co jest przyczyną przegrzewania się silnika.

Oczywiście, takim usterkom w dużej mierze możemy także zapobiegać. W tym celu przede wszystkim konieczne jest regularne sprawdzanie stanu układu chłodniczego w samochodzie oraz uzupełnianie poziomu płynów chłodniczych. W ten sposób będziemy mogli odsunąć w czasie ryzyko, że silnik przegrzeje się w najmniej oczekiwanym dla nas momencie.

Jeżeli okaże się, że konieczne będą części do Forda Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy kupić je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet – oferty możemy sprawdzić nawet w tej chwili.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy można samodzielnie holować samochód na autostradzie?
Następny artykułHistoria Toyoty

Pasjonata motoryzacji, tak można opisać mnie w dużym skrócie. Najbardziej pochłaniają mnie starsze auta, z duszą choć nie pogardzę też przejażdżką czymś nowoczesnym :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ