Idealne pokrowce samochodowe

Choć pokrowce samochodowe dedykowane są głównie autom bardzo wartościowym lub zabytkowym, przydać się mogą również podczas codziennej eksploatacji własnego auta osobowego. Kilka wariantów obecnych na rynku sprawia, że aby dokonać właściwego wyboru, warto poznać charakteryzujące je właściwości.

Pokrowiec na każdą porę roku.

Choć przyjmuje się, że latem pokrowce są raczej zbędne, na pewno znajdzie się ktoś, kto wyjątkowo skrupulatnie będzie dbał o czystość własnego auta. Pokrowiec chroni nie tylko przed brudem, ale i kurzem, pyłkami z drzew lub innymi zabrudzeniami. Pokrowiec może też chronić przed nadmiernym matowieniem czy wyblaknięciem lakieru, co zaobserwować można zwłaszcza latem.

Pokrowce samochodowe polecane są głównie zimą. Będą chroniły auto przed zamarzaniem, a dwa dostępne warianty mogą chronić zarówno całe auto, jak i jego część, obejmując dach i szyby pojazdu.

Koc przeciwgradowy

Coraz większym uznaniem kupujących cieszą się pokrowce samochodowe stworzone z myślą o ochronie przeciwgradowej. Optymalnie wykonane, wykorzystując specjalną piankę o grubości 3 mm, skutecznie chronią lakier auta.

Pokrowce samochodowe w standardzie wykonane są albo z syntetycznej włókniny, albo z polietylenu. Przy jednoczesnej nieprzemakalności, zapewniają duży przepływ powietrza i odprowadzają wilgoć z wewnętrznej strony pokrowca.

Co nam daje pełny pokrowiec?

Pełna, najbardziej optymalna ochrona, w tym szczególnie ważna przy nadkolach – to właśnie zapewnione zostaje przez pełnowymiarowe pokrowce. Mocuje się je najczęściej przy pomocy metalowych haczyków, zaczepianych o nadkola auta.

Pokrowce dostępne są zazwyczaj w czterech rozmiarach: S, M, L i XL. Znajomość gabarytów auta pozwoli wybrać najlepszy produkt.

Decydując się na zakup pokrowca, patrzmy nie tylko na cenę, ale i jakość materiału. Warto wybrać ten, który będzie bardziej miły w dotyku, gdyż w przeciwieństwie do tych szorstkich, zapewni bezpieczniejszy kontakt z autem. Dokonując zakupu wydajmy odrobinę więcej, by móc cieszyć się dużym komfortem przez kilka lat.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ